"Пам'ять про навчання в 7-му класі. Класний керівник: Кушніренко Марія Семенівна. Директор: Індик Іван Федорович. Фотографувалися 4 травня 1957 року."

 

Обабіч  Ромоданівського  шляху

 

 

         Село Ромодан, або, як називають його старожили, Левко-Ромодан,  простяглося на п`ять кілометрів обабіч давнього чумацького шляху Ромни – Кременчук. Тарас Григорович  Шевченко, проїжджаючи цим шляхом, зацікавився, чому мешканці ближніх міст цей шлях називали словом Ромодан. Відповідь на своє питання він  виклав у відомому творі «Наймичка», де походження назви цього шляху пов`язується з ім`ям російського боярина-воєводи Григорія Ромоданівського, що в 1676 році прямував з військом до Чигирина на втихомирення войовничості кримських татар та їхнього прихильника, правобережного гетьмана Петра Дорошенка.

     Турбуючись про тверду свою колію, дорога сторонилась неглибоких степових озерець і дібров. Зате привабливо було багатьом родинам  у Шишацькій козацькій громаді  приблизити свого сина до джерела достатку, яким були тут громадські родючі поля й діброви, порослі осоками й очеретами, рибні, багаті на мисливську птицю, водойми. Так появились  на певній віддалі від  Ромоданівського шляху хутори Левкова,Мариненки, Горбатівка та інші.