Шарлі Ебдо

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.


Charlie Hebdo (Французька транскрипція: [ʃaʁli ɛbdo]; з французької —Щотижневий Шарлі) — французька щотижнева сатирична газета, що публікує карикатури, репортажі, дискусії та анекдоти. Газета сповідує лівіполітичні погляди, висміює політиків, ультраправих та релігійні групи. Тижневик з'явився 1969 і виходив до 1981 включно, відновлений 1992.

Медійна діяльність

З 1960 року видавався попередник, щомісячний журнал «Хара-Кірі».[1]

Головними редакторами Charlie Hebdo були Франсуа Каванна (фр.François Cavanna) у період 1969–1981 р., Філіп Валь (фр. Philippe Val) 1992–2009 р., Стефан Шарбоньє (фр. Stephane Charbonnier) 2009–2015 р.

Газета кілька разів публікувала карикатури на іслам і особисто пророкаМухаммеда. Остання така публікація була у вересні 2012 року, коли редакція пожартувала на тему аматорської стрічки «Невинність мусульман». Тоді газетний матеріал викликав заворушення в арабських країнах.

1 березня 2006 газета опублікувала «Маніфест дванадцяти» (Manifeste des douze) проти нового тоталітаризму — ісламізму, який нібито є загрозою для світової демократії поруч із фашизмом, нацизмом і сталінізмом, які відійшли у небуття.

Газета неодноразово висміювала політику та дії президента РФ Володимира Путіна під час Окупації Криму Російською Федерацією та Російсько-української війни.[2][3]

Теракт 7 січня 2015

Докладніше: Стрілянина у редакції газети «Charlie Hebdo»

За словами свідків, близько 11:30 за місцевим часом (12:30 за Київським часом) до офісу видання зайшли чоловіки, озброєні автоматами Калашникова та, за деякими даними, гранатометом. Вони прикривали обличчя масками та капюшонами. Нападників було троє. Про це заявив міністр внутрішніх справ Франції. Загинули 12-ро людей — десятеро співробітників та двоє поліцейських. Також 20 людей поранено, 4 з них — в критичному стані.[4][5]